CastForge 2020, Stuttgart

Premiéra veletrhu CastForge byla velkým hitem mezi návštěvníky i vystavovateli: Úspěch bude pokračovat i v roce 2020

CastForge se vrátí do Stuttgartu ve dnech od 16. do 18. června 2020. Premiéra veletrhu s jasným zaměřením na odlitky, výkovky a jejich zpracování byla velkým hitem mezi všemi zúčastněnými. „153 vystavovatelů z 18 zemí bylo nadšeno, že poprvé měli vlastní platformu, kde mohli představit celý hodnotový řetězec průmyslu,“ vysvětluje Gunnar Mey, vedoucí oddělení průmyslových veletrhů Messe Stuttgart. „V roce 2020 budeme i nadále poskytovat kupujícím, vývojářům a projektantům dokonalé prostředí pro rychlé, efektivní a účinné řešení pro odlitky a výkovky a jejich specifické požadavky,“ dodává.

Širší portfolio produktů a služeb na CastForge

Řada nových vystavovatelů bude prezentovat své produkty a služby na CastForge 2020. „Účastnili jsme se prvního ročníku CastForge jako návštěvníci a měli jsme možnost sami posoudit koncept veletrhu,“ vysvětluje Carmelo Maffia, vedoucí oddělení péče o zákazníky v Leiber Group. „Diskuse s vystavovateli nás přesvědčily, abychom ve Stuttgartu představili vlastní inovativní řešení pro lehkou konstrukci,“ dodal Maffia.

Pro Franze Böllingera, výkonného ředitele skupiny Böllinger Group, která má své sídlo nedaleko Heilbronnu, je CastForge ideální akcí. „Jako výrobce prototypových dílů a nízkoobjemových sérií v oblasti pohonné techniky pro automobilový průmysl jsou naše výrobky a služby v současné době velmi žádané,“ vysvětluje Böllinger. „Na CastForge představíme celý procesní řetězec, počínaje plány a konče vysoce výkonnou produkcí, včetně výroby aditiv i lití hliníku,“ dodal. Kromě řešení klasického spalovacího motoru společnost také zkoumá nové alternativní pohonné technologie.

Diskuse u kulatého stolu

První diskuze u kulatého stolu v Messe Stuttgart a setkání ve Svazu Sléváren v Brně se těšily velkému zájmu. Zhruba 20 účastníků obdrželo informace o Stuttgartu a veletrhu CastForge, než byli pozváni k účasti na otevřené diskusi. „Přímá výměna informací s průmyslem je naší tajnou zbraní pro úspěšné vyrovnání CastForge s požadavky sléváren, kováren a zpracovatelů,“ vysvětluje Mey. Projektový tým hovořil spolu s potenciálními vystavovateli o klíčových tématech, možnostech programu doprovodných akcí, cílových skupinách a mnoha dalších. „Zde získáváme cenné informace pro naši práci, která nám pomůže stát se důležitým partnerem průmyslu,“ dodává Mey.

Veletrh CastForge

Veletrh CastForge se zaměřuje na odlitky, výkovky a jejich zpracování. Mezinárodní vystavovatelé zde prezentují své výrobky širokému spektru návštěvníků z oborů strojírenství a strojního inženýrství, technologií vozidel a pohonů, stavebních strojů, čerpadel a hydrauliky.